Lightning Core (8.x-5.0) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: On
uk: Увімкнено

en: Links
uk: Посилання

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Picture
uk: Зображення

en: Page
uk: Сторінка

en: Database
uk: База даних

en: Off
uk: Вимкнено

en: Roles
uk: Ролі

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Permission
uk: Повноваження

en: Offset
uk: Зміщення

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Internal
uk: Внутрішнє

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Contact Form
uk: Контактна форма

en: Your search did not return any results.
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: A boolean indicating whether the node is published.
uk: Булева індикація того, чи опублікований матеріал.
