Lightning Core (8.x-5.11) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Label
ja: ラベル

en: Keywords
ja: キーワード

en: Picture
ja: 写真

en: Page
ja: ページ

en: Database
ja: データベース

en: Off
ja: オフ

en: Roles
ja: 役割

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Permissions
ja: 権限

en: Permission
ja: 権限

en: Offset
ja: オフセット

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Contact Form
ja: お問い合わせフォーム

en: Your search did not return any results.
ja: 該当する検索結果がありませんでした。

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Basic Page
ja: 基本ページ

en: A boolean indicating whether the node is published.
ja: ノードが掲載されているかどうかを表すブール値。

en: Lightning
ja: ライトニング
