Lightning Media (5.1.0) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Upload
hi: अपलोड

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Media
hi: मीडिया

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: File Upload
hi: फाइल अपलोड

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Apply
hi: लागू करें

en: Bundle
hi: पोटली

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: Video URL
hi: वीडियो यूआरएल

en: Media Image
hi: मीडिया छवि
