Lightning Media (8.x-4.1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: default
id: standar

en: Image
id: Gambar

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Upload
id: Unggah

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: File Upload
id: Unggah berkas

en: Document
id: Dokumen

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Audio file
id: File Audio

en: Offset
id: Letak

en: Image Browser
id: Peramban Citra

en: Bundle
id: Bundel

en: Video file
id: File Video

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Library
id: Pustaka

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Media Image
id: Gambar Media
