Lightning Media (8.x-4.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: Image
it: Immagine

en: Preview
it: Anteprima

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Upload
it: Carica

en: Continue
it: Continua

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: File Upload
it: Caricamento file

en: Document
it: Documento

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Audio file
it: File audio

en: Offset
it: Scostamento

en: Embed Code
it: Codice embed

en: Image Browser
it: Browser immagine

en: Video file
it: File video

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Library
it: Biblioteca

en: Allowed media types
it: Tipi di media consentiti

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Master
it: Principale
