Lightning Workflow (8.x-3.8) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Continue
de: Weiter

en: 1 minute | @count minutes
de[0]: 1 Minute
de[1]: @count Minuten

en: 1 hour | @count hours
de[0]: 1 Stunde
de[1]: @count Stunden

en: Purge
de: Dauerhaft löschen

en: 1 second | @count seconds
de[0]: 1 Sekunde
de[1]: @count Sekunden

en: Scheduler
de: Zeitplaner

en: Workflow ID
de: Arbeitsablauf-ID

en: Allows you to schedule changes in moderation state.
de: Ermöglicht das Terminieren von Änderungen am Moderationsstatus.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
de: Archiviert

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
de: Entwurf

[ctx: Workflow state label]
en: Published
de: Veröffentlicht

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
de: Archivieren

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
de: Neuen Entwurf erstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
de: Veröffentlichen

[ctx: Workflow state label]
en: In review
de: In Prüfung

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore from archive
de: Aus Archiv wiederherstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Send to review
de: Zur Überprüfung einreichen
