Like! (1.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Default
id: Bawaan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: like
id: suka

en: Asc
id: Urutan turun

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan
