Like Button (8.x-2.14) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Language
cy: Iaith

en: Field
cy: Maes

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Theme
cy: Thema

en: Error
cy: Gwall

en: Voting
cy: Pleidleisio

en: Medium
cy: Canolig

en: May
cy: Mai

en: Position
cy: Lleoliad

en: left
cy: chwith

en: right
cy: de

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

en: Alignment
cy: Aliniad

en: Reports
cy: Adroddiadau
