Like Button (8.x-2.15) - en to ca translation catalogue (52 entries)

en: Language
ca: Llengua

en: Center
ca: Centre

en: Field
ca: Camp

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Theme
ca: Tema

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Voting
ca: Votació

en: Medium
ca: Mitjana

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: Counter
ca: Comptador

en: Button
ca: Botó

en: Position
ca: Posició

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Alignment
ca: Alineació

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: Reports
ca: Informes

en: Popup
ca: Emergent

en: Example:
ca: Exemple:
