Like Button (8.x-2.15) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Center
id: Tengah

en: Field
id: Bidang

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Theme
id: Tema

en: Error
id: Kesalahan

en: Medium
id: Sedang

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Counter
id: Penghitung

en: Button
id: Tombol

en: Position
id: Posisi

en: bottom
id: bawah

en: top
id: atas

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: API key
id: Kunci API

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Alignment
id: Perataan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Loading...
id: Memuat...

en: Reports
id: Laporan

en: Example:
id: Contoh:

en: Sharing
id: Berbagi
