Like Button (8.x-2.15) - en to pt translation catalogue (55 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Center
pt: Central

en: Field
pt: Campo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Theme
pt: Tema

en: Error
pt: Erro

en: Voting
pt: Votos

en: Demo
pt: Demonstração

en: Medium
pt: Médio

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Mai

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: Counter
pt: Contador

en: Button
pt: Botão

en: Position
pt: Posição

en: bottom
pt: embaixo

en: top
pt: topo

en: left
pt: esquerda

en: right
pt: direita

en: API key
pt: Chave da API

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Synchronization
pt: Sincronização

en: Reports
pt: Relatórios

en: number
pt: número

en: Example:
pt: Exemplo:

en: Sharing
pt: Compartilhando

en: Not logged in
pt: Não está logado

en: Local domain
pt: Domínio local
