Like Button (8.x-2.15) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Center
it: Centro

en: Field
it: Campo

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Theme
it: Tema

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Medium
it: Medio

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Counter
it: Contatore

en: Button
it: Pulsante

en: Position
it: Posizione

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Alignment
it: Allineamento

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Reports
it: Resoconti

en: Example:
it: Esempio:

en: Sharing
it: Condivisione
