Ray Enterprise Translation (11.0.3) - en to hr translation catalogue (72 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: enabled
hr: omogućeno

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Group
hr: Grupa

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Resources
hr: Resursi

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Login
hr: Prijava

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Parent
hr: Nadređen

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: Modules
hr: Moduli

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Upload
hr: Otpremi

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Error
hr: Greška

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Configuration saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Locale
hr: Lokalizacija

en: Fields
hr: Polja

en: Current
hr: Trenutno

en: Code
hr: Kôd

en: Profile
hr: Profil

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Source
hr: Izvor

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Automatic
hr: Automatski

en: Apply
hr: Primjeni

en: Translation
hr: Prijevod

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Profiles
hr: Profili

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: Execute
hr: Izvrši

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: Account
hr: Račun

en: Translate
hr: Prevedi

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: All languages
hr: Svi jezici

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.
