Lingotek Translation (3.3.0) - en to vi translation catalogue (84 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: enabled
vi: bật

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Group
vi: Nhóm

en: disabled
vi: tắt

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Enable
vi: Bật

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Administration
vi: Quản lý

en: Action
vi: Thao tác

en: Logging
vi: Ghi chép

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Resources
vi: Tài nguyên

en: Download
vi: Tải về

en: Login
vi: Đăng nhập

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Modules
vi: Mô-đun

en: Refresh
vi: Làm tươi

en: Region
vi: Vùng

en: Status:
vi: Trạng thái:

en: ID
vi: Mã

en: Upload
vi: Tải lên

en: Error
vi: Lỗi

en: All
vi: Tất cả

en: Active
vi: Hoạt động

en: Add content
vi: Thêm nội dung

en: Configuration saved.
vi: Đã lưu cấu hình.

en: Utilities
vi: Tiện ích

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Locale
vi: Bản địa

en: Fields
vi: Các trường

en: User Interface
vi: Giao diện người dùng

en: Thumbnail
vi: Ảnh thu nhỏ

en: Current
vi: Hiện thời

en: Code
vi: Mã

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Profile
vi: Hồ sơ người dùng

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Pending
vi: Đang treo

en: Manual
vi: Thủ công

en: Source
vi: Nguồn

en: Themes
vi: Sắc thái

en: Translations
vi: Các bản dịch

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Automatic
vi: Tự động

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Profiles
vi: Hồ sơ

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: Execute
vi: Thực hiện

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Locked
vi: Đã khoá

en: Account
vi: Tài khoản

en: Disconnect
vi: Ngắt kết nối

en: Preferences
vi: Tùy thích

en: Translate
vi: Dịch

en: Profile Name
vi: Tên hồ sơ

en: Delete Profile
vi: Xoá hồ sơ

en: Importing
vi: Nhập

en: All languages
vi: Tất cả ngôn ngữ

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp

en: In Progress
vi: Đang tiến hành

en: Ready
vi: Sẵn sàng

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
vi: Tên máy là một chuỗi duy nhất bao gồm các ký tự thường, số và dấu gạch dưới.
