Lingotek Translation (3.3.1) - en to cs translation catalogue (84 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Next
cs: Další

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Action
cs: Akce

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Resources
cs: Zdroje

en: Download
cs: Stáhnout

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Modules
cs: Moduly

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Status:
cs: Stav:

en: Upload
cs: Nahrát

en: Error
cs: Chyba

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Fields
cs: Pole

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Current
cs: Aktuální

en: Code
cs: Kód

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Channel
cs: Kanál

en: Profile
cs: Profil

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Source
cs: Zdroj

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Translations
cs: Překlady

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Apply
cs: Použít

en: Translation
cs: Překlad

en: Profiles
cs: Profily

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: Execute
cs: Vykonat

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Account
cs: Účet

en: Translate
cs: Přeložit

en: Profile Name
cs: Název profilu

en: Importing
cs: Probíhá import

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Source language
cs: Zdrojový jazyk

en: In Progress
cs: Probíhá

en: Delete content
cs: Smazat obsah

en: Entity ID
cs: ID entity

en: The profile has been deleted.
cs: Profil byl odstraněn.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
cs: Import řetězce "%string" byl kvůli nepovolenému nebo deformovanému HTML přeskočen.

en: Delete translations
cs: Smazat překlady

en: The source language from which this translation was created.
cs: Původní jazyk, ze kterého byl obsah přeložen.

en: Delete @language translation
cs: Smazat @language překlad
