Ray Enterprise Translation (3.5.0) - en to sv translation catalogue (97 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Logging
sv: Loggning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Resources
sv: Resurser

en: Download
sv: Ladda ned

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Modules
sv: Moduler

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Error
sv: Fel

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Configuration saved.
sv: Inställningarna sparades.

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Fields
sv: Fält

en: User Interface
sv: Användargränssnitt

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Current
sv: Nuvarande

en: Code
sv: Kod

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Channel
sv: Kanal

en: Profile
sv: Profil

en: Save settings
sv: Spara inställningar

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Pending
sv: Väntar på

en: Manual
sv: Manuell

en: Source
sv: Källa

en: Entity
sv: Objekt

en: Themes
sv: Teman

en: Translations
sv: Översättningar

en: Multilingual
sv: Flerspråkighet

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Apply
sv: Applicera

en: Translation
sv: Översättning

en: Profiles
sv: Profiler

en: Cancelled
sv: Avbokad

en: Execute
sv: Verkställ

en: Contributed modules
sv: Bidragna moduler

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: Account
sv: Konto

en: Disconnect
sv: Koppla från

en: Translate
sv: Översätt

en: Profile Name
sv: Profilnamn

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: All languages
sv: Alla språk

en: Config
sv: Konfiguration

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Contact Name
sv: Kontakt namn

en: Source language
sv: Källspråk

en: In Progress
sv: Pågående

en: Content moderation
sv: Moderering av innehåll

en: Delete content
sv: Radera innehåll

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: The profile has been deleted.
sv: Profilen har raderats.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn. Får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Access Token
sv: Åtkomsttoken

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Get started
sv: Kom igång

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
sv: Import av sträng "%string" hoppades över på grund av otillåten eller felaktig HTML.

en: Delete translations
sv: Radera översättningar

en: Language detection and selection
sv: Språkdetektering och språkval

en: Simple configuration
sv: Enkel konfiguration

en: Delete @language translation
sv: Radera översättningen @language

en: No content available
sv: Det finns inget innehåll
