Lingotek Translation (3.6.2) - en to ur translation catalogue (35 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: enabled
ur: فعال

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Group
ur: گروپ

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Error
ur: خرابی

en: Configuration saved.
ur: ترتیبات محفوظ کر لی گئی ہیں۔

en: Filter
ur: فلٹر

en: Code
ur: کوڈ

en: Save settings
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Locked
ur: بند

en: Bundle
ur: بنڈل

en: All languages
ur: تمام زبانیں
