Lingotek Translation (3.8.1) - en to is translation catalogue (66 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Action
is: Aðgerð

en: Logging
is: Kerfisskráning

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Resources
is: Auðlindir

en: Download
is: Hala niður

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Parent
is: Foreldri

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Modules
is: Einingar

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: Status:
is: Staða:

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Error
is: Villa

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Locale
is: Staðfærsla

en: Fields
is: Svæði

en: User Interface
is: Notandaviðmót

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Current
is: Núverandi

en: Code
is: Kóði

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Apply
is: Virkja

en: Translation
is: Þýðing

en: Account
is: Aðgangur

en: Translate
is: Þýða

en: All languages
is: Öll tungumál

en: Delete translations
is: Eyða þýðingum
