Lingotek Translation (3.9.2) - en to th translation catalogue (57 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: ID
th: ไอดี

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Error
th: ผิดพลาด

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Locale
th: ภาษา

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: Code
th: รหัส

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: Multilingual
th: หลายภาษา

en: Profiles
th: ประวัติผู้ใช้

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Edit Profile
th: แก้ไขข้อมูลส่วนตัว

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: All languages
th: ทุกภาษา

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Contact Name
th: ชื่อผู้ติดต่อ

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงที่ไม่ซ้ำ ประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_) เท่านั้น

en: Language detection and selection
th: การตรวจสอบและการเลือกภาษา

en: Simple configuration
th: ตั้งค่าแบบง่าย
