Ray Enterprise Translation (3.4.2) - en to ro translation catalogue (90 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Action
ro: Acțiune

en: Logging
ro: Logare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Resources
ro: Resurse

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Modules
ro: Module

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Upload
ro: Încarcă

en: Error
ro: Eroare

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Configuration saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Current
ro: Actual

en: Code
ro: Cod

en: Inactive
ro: inactiv

en: Profile
ro: Profil

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Pending
ro: În așteptare

en: Source
ro: Sursă

en: Entity
ro: Entitate

en: Themes
ro: Teme

en: Translations
ro: Traduceri

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Automatic
ro: Automat

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation
ro: Traducere

en: Profiles
ro: Profile

en: Execute
ro: Execută

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Account
ro: Cont

en: Translate
ro: Traducere

en: Bundle
ro: Pachet

en: All languages
ro: Toate limbile

en: Config
ro: Configurație

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Content moderation
ro: Moderare conținut

en: Elements
ro: Elemente

en: Delete content
ro: Ștergeți conținut

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume citibil-mașină unic. Poate conține doar litere minuscule, numere și liniuțe de subliniere.

en: Access Token
ro: Token de acces

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ro: Importul șirului de caractere "%string" a fost ignorat din cauza unui element HTML nepermis sau format incorect.

en: Delete translations
ro: Ștergere traduceri

en: Language detection and selection
ro: Detectarea și selectarea limbii

en: Simple configuration
ro: Configurare simplă

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să fie unic și poate conține doar litere mici, numere și liniuțe jos. În plus, nu poate fi cuvântul rezervat "personalizat".

en: The source language from which this translation was created.
ro: Limba sursă din care această traducere a fost creată.

en: Delete @language translation
ro: Ștergeți traducerea pentru limba @language

en: Content entity type ID
ro: ID-ul tipului entității de conținut

en: Content entity ID
ro: ID-ul entității de conținut
