Ray Enterprise Translation (4.0.3) - en to ar translation catalogue (82 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Group
ar: المجموعة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Action
ar: إجراء

en: Logging
ar: تسجيل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Resources
ar: مصادر

en: Download
ar: تحميل

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Modules
ar: الوحدات

en: Refresh
ar: تحديث

en: Region
ar: المنطقة

en: Status:
ar: الحالة:

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Error
ar: خطأ

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Locale
ar: المحليات

en: Fields
ar: الحقول

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Current
ar: الحالي

en: Code
ar: الكود

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Pending
ar: معلّق

en: Source
ar: المصدر

en: Entity
ar: الكيان

en: Themes
ar: الحلل

en: Multilingual
ar: متعدد اللغات

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Apply
ar: تطبيق

en: Translation
ar: الترجمة

en: Debug
ar: تنقيح

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Account
ar: الحساب

en: Translate
ar: ترجمة

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: Bundle
ar: الحزمة

en: All languages
ar: كل اللغات

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Elements
ar: العناصر

en: The profile has been deleted.
ar: لقد تم حذف الملف الشخصي.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء من طرف الجهاز. يمكن أن يحتوي فقط على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية.

en: Simple configuration
ar: إعدادت مبسطة

en: The source language from which this translation was created.
ar: اللغة المصدر التي نُقِلت منها هذه الترجمة
