Ray Enterprise Translation (8.x-1.10) - en to uk translation catalogue (81 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: enabled
uk: увімкнено

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Actions
uk: Дії

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Logging
uk: Журналювання

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Resources
uk: Ресурси

en: Download
uk: Завантаження

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Refresh
uk: Оновити

en: Status:
uk: Стан:

en: Upload
uk: Викласти

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Utilities
uk: Утиліти

en: Filter
uk: Фільтр

en: Fields
uk: Поля

en: Current
uk: Поточна

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Profile
uk: Профіль

en: Pending
uk: Очікування

en: Manual
uk: Вручну

en: Community
uk: Спільнота

en: Entity
uk: Сутність

en: Translations
uk: Переклади

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Translation
uk: Переклад

en: Request
uk: Запит

en: Profiles
uk: Профілі

en: Usage
uk: Використання

en: Execute
uk: Виконати

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Disconnect
uk: Роз'єднати

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Translate
uk: Перекласти

en: Add Target
uk: Додати ціль...

en: Profile Name
uk: Назва профілю

en: Edit Profile
uk: Редагувати профіль

en: Delete Profile
uk: Видалення профілю

en: Importing
uk: Імпортування

en: All languages
uk: Всі мови

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Source language
uk: Вихідна мова

en: Edit Defaults
uk: Редагувати типові

en: Ready
uk: Готово

en: Delete content
uk: Видалити матеріал

en: Edited
uk: Відредаговано

en: Preference
uk: Налаштування

en: The profile has been deleted.
uk: Профіль було успішно видалено.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Унікальна машино-читабельна назва. Може містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення.

en: Access Token
uk: Токен доступу

en: Language detection and selection
uk: Визначення та вибір мови

en: Update URL
uk: URL оновлення

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
uk: Машино-читабельна назва має бути унікальною і містити лише латинські літери нижнього регістру, цифри та символи підкреслення. Крім того, вона не може бути зарезервованим словом "custom".

en: Untracked
uk: Без слідкування

en: The source language from which this translation was created.
uk: Вихідна мова, з якої було здійснено цей переклад.

en: The Unix timestamp when the translation was created.
uk: Час створення перекладу у unix-форматі.

en: Translation changed time
uk: Час зміни перекладу

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
uk: Час останнього збереження перекладу у unix-форматі.

en: Translates content, configuration, and interface using the Lingotek Translation Management System.
uk: Перекладає вміст, конфігурацію та інтерфейс за допомогою системи керування перекладами Lingotek.
