Lingotek Translation (8.x-2.18) - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Group
ast: Grupu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Language
ast: Llingua

en: Enable
ast: Activar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Download
ast: Baxar

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Parent
ast: Padre

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Region
ast: Rexón

en: Upload
ast: Xubir

en: Error
ast: Fallu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Configuration saved.
ast: Guardóse la configuración.

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Locale
ast: Llocal

en: Profile
ast: Perfil

en: Save settings
ast: Guardar preferencies
