Link Attributes widget (2.1.2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Attributes
it: Attributi

en: Expand
it: Espandi

en: About
it: Informazioni

en: Collapse
it: Raggruppa

en: Link attributes
it: Attributi del link

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder for link text
it: Segnaposto per il testo del link
