Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Link
ja: リンク

en: Label
ja: ラベル

en: Icon
ja: アイコン

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Medium
ja: 中程度

en: Class
ja: クラス

en: E-Mail
ja: メール

en: Labels
ja: ラベル

en: Regular expression
ja: 正規表現

en: characters
ja: 文字

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Target
ja: ターゲット

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Trim length
ja: 長さを整える。

en: Instagram
ja: インスタグラム

en: Trim link text length
ja: リンクテキストをトリミングする文字数

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ja: リンクテキストの長さを無制限にする場合は空欄にします。

en: URL only
ja: URLのみ

en: Show URL as plain text
ja: プレーンなテキストでURLを表示

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Link text trimmed to @limit characters
ja: @limit 文字にトリミングされたリンクテキスト

en: Link text not trimmed
ja: トリミングなしのリンクテキスト

en: Show URL only as plain-text
ja: プレーンなテキストとしてのみURLを表示

en: Show URL only
ja: URLのみ表示

en: Add rel="@rel"
ja: rel="@rel" を追加
