Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Title
pt: Título

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Label
pt: Rótulo

en: Icon
pt: Ícone

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Medium
pt: Médio

en: Class
pt: Classe

en: E-Mail
pt: Email

en: Labels
pt: Rótulos

en: Regular expression
pt: Expressão regular

en: characters
pt: caracteres

en: Telephone
pt: Telefone

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Alvo

en: Link title
pt: Título do link

en: Verify
pt: Verificar

en: Trim length
pt: Tamanho do corte

en: Trim link text length
pt: Limitar comprimento do texto de link

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
pt: Deixe em branco para permitir comprimentos de texto do link ilimitados.

en: URL only
pt: Somente URL

en: Show URL as plain text
pt: Mostrar URL como texto puro

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Link text trimmed to @limit characters
pt: Texto do link cortado para @limit caracteres

en: Link text not trimmed
pt: Texto do link não cortado

en: Show URL only as plain-text
pt: Mostrar URL apenas como texto puro

en: Show URL only
pt: Mostrar apenas URL

en: Add rel="@rel"
pt: Adicionar rel="@rel"
