Link Decorator & Verifier (1.0.0) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Link
uk: Посилання

en: Label
uk: Мітка

en: Icon
uk: Іконка

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Medium
uk: Середній

en: Class
uk: Клас

en: E-Mail
uk: Електронна пошта

en: Labels
uk: Мітки

en: Regular expression
uk: Регулярний вираз

en: characters
uk: символів

en: Threads
uk: Нитки

en: Telephone
uk: Телефон

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Target
uk: Ціль

en: Wikipedia
uk: Вікіпедія

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Verify
uk: Перевірити

en: Trim length
uk: Довжина скорочення

en: Title pattern
uk: Шаблон заголовку

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
uk: Для зняття обмеження на довжину текста посилання залишити порожнім.

en: URL only
uk: Лише URL-адреса

en: Show URL as plain text
uk: Показувати URL-адресу як неформатований текст

en: Add rel="nofollow" to links
uk: Додати до посилань rel="nofollow"

en: Link text trimmed to @limit characters
uk: Текст посилання скорочується до @limit символів

en: Link text not trimmed
uk: Текст посилання не скорочується

en: Show URL only as plain-text
uk: Показувати URL-адресу лише як простий текст

en: Show URL only
uk: Показувати лише URL-адресу

en: Add rel="@rel"
uk: Додати rel="@rel"
