Link with description (1.0.1) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: URL
uk: URL-адреса

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Custom
uk: Власний

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Long description
uk: Докладний опис

en: Default value
uk: Базове значення

en: Link options
uk: Параметри посилання

en: Link attributes
uk: Атрибути посилання

en: Trim link text length
uk: Скорочувати довжину тексту посилання

en: URL only
uk: Лише URL-адреса

en: Show URL as plain text
uk: Показувати URL-адресу як неформатований текст

en: Add rel="nofollow" to links
uk: Додати до посилань rel="nofollow"

en: Allow link text
uk: Дозволити текст посилання

en: Placeholder for URL
uk: Заповнювач для URL-адреси

en: Placeholder for link text
uk: Заповнювач для тексту посилання

en: Allowed link type
uk: Дозволені типи посилань

en: URL query key value pairs
uk: Пари ключ значення для URL-запиту

en: URL fragment
uk: Фрагмент URL

en: Whether to force the output to be an absolute link (beginning with http: or https:)
uk: Чи виведення примусово має бути абсолютним посиланням (починатися з http: або https :)

en: Whether to force this URL to point to a secure location (beginning with https:)
uk: Чи ця URL-адреса примусово має вказувати на захищене місце (починатися з https :)
