Link field display mode formatter (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (6 entries)

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Fields
pl: Pola

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Rendered as @mode
pl: Wygenerowano jako @mode

en: Add rel="nofollow" to links
pl: Dodaj rel="nofollow" do odnośników

en: Add rel="@rel"
pl: Dodaj rel="@rel"
