Link field display mode formatter (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Open link in new window
fr: Ouvrir le lien dans une nouvelle fenêtre

en: Fields
fr: Champs

en: Target attribute
fr: attribut Target

en: Rel attribute
fr: attribut Rel

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Rendered as @mode
fr: Affiché(e) comme @mode

en: Add rel="nofollow" to links
fr: Ajouter rel="nofollow" aux liens

en: Add rel="@rel"
fr: Ajouter rel="@rel"
