Link field display mode formatter (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Fields
it: Campi

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Rendered as @mode
it: Visualizzato come @mode

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Add rel="@rel"
it: Aggiungere rel="@rel"
