Link field display mode formatter (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Open link in new window
uk: Відкривати посилання у новому вікні

en: Fields
uk: Поля

en: Target attribute
uk: Атрибут Target

en: Rel attribute
uk: Атрибут Rel

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Rendered as @mode
uk: Візуалізовано в режимі @mode

en: Add rel="nofollow" to links
uk: Додати до посилань rel="nofollow"

en: Add rel="@rel"
uk: Додати rel="@rel"
