Link field display mode formatter (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Open link in new window
pt: Abrir link em uma nova janela

en: Fields
pt: Campos

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Rendered as @mode
pt: Renderizado como @mode

en: Add rel="nofollow" to links
pt: Adicionar rel="nofollow" nos links

en: Add rel="@rel"
pt: Adicionar rel="@rel"
