Link field display mode formatter (8.x-1.4) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Open link in new window
ru: Открывать ссылку в новом окне

en: Fields
ru: Поля

en: Target attribute
ru: Атрибут Target

en: Rel attribute
ru: Атрибут Rel

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Rendered as @mode
ru: Отрендерено в режиме @mode

en: Add rel="nofollow" to links
ru: Добавить к ссылкам rel="nofollow"

en: Add rel="@rel"
ru: Добавить rel="@rel"
