Link Icons (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Hostname
it: Nome host

en: Fields
it: Campi

en: Link URL
it: URL del link

en: Class
it: Classe

en: About
it: Informazioni

en: Light
it: Chiaro

en: Uses
it: Usa

en: Link title
it: Titolo del link

en: Fixed width
it: Larghezza fissa
