Link partners (8.x-1.0-alpha7) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Length
de: Länge

en: Vertically
de: Senkrecht

en: Horizontally
de: Waagerecht

en: Alternative text
de: Alternativer Text

en: Summary or trimmed
de: Zusammenfassung oder gekürzt

en: Partners
de: Partner

en: Trim length
de: Länge kürzen
