Link partners (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Links
pt: Ligações

en: Length
pt: Extensão

en: Format
pt: Formato

en: Alternative text
pt: Texto Alternativo

en: Summary or trimmed
pt: Sumário ou cortado

en: Trim length
pt: Comprimento reduzido
