Link Tree (1.1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Parent
pt: Superior

en: Depth
pt: Profundidade

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
pt: Armazena uma sequência de URL, um texto do link varchar opcional e um blob opcional de atributos para montar um link.

[ctx: Sort order]
en: Order
pt: Ordem
