Link Tree (1.1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Parent
uk: Батько

en: Depth
uk: Глибина

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Field types
uk: Типи полів

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
uk: Зберігає рядок URL, необов'язковий текст посилання типу varchar і необов'язковий blob атрибутів для збирання посилання.

[ctx: Sort order]
en: Order
uk: Послідовність
