Link Tree (1.2.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Parent
tr: Üst öge

en: Depth
tr: Derinlik

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
tr: Bağlantıyı birleştirmek için bir URL dizesini, isteğe bağlı varchar bağlantı metnini ve isteğe bağlı öznitelik blob öğesini depolar.

[ctx: Sort order]
en: Order
tr: Sıralama
