Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: The update has been performed.
hi: सुधार किया गया है।

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: UUID
hi: युयुआइङी
