Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Changed
oc: Modificat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Services
oc: Servicis

en: About
oc: A prepaus

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
