Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Action
sv: Åtgärd

en: Edit
sv: Redigera

en: Settings
sv: Inställningar

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Handler
sv: Hanterare

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Changed
sv: Ändrad

en: Language code
sv: Språkkod

en: Services
sv: Tjänster

en: About
sv: Om

en: Origin
sv: Ursprung

en: RDF mapping
sv: RDF-mappning

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
