Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Update options
da: Opdatering

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Handler
da: Håndtering

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Changed
da: Ændret

en: Excerpt
da: Uddrag

en: Language code
da: Sprogkode

en: About
da: Om

en: RDF mapping
da: RDF-mapping

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: A boolean indicating whether the node is published.
da: En boolsk værdi som angiver hvorvidt indholdselementets er udgivet.
