Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Action
ro: Acțiune

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Handler
ro: Operator

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Services
ro: Servicii

en: About
ro: Despre

en: Origin
ro: Origine

en: RDF mapping
ro: Mapare RDF

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Changed date
ro: Data modificării

en: A boolean indicating whether the node is published.
ro: O valoare logică care indică dacă nodul este publicat.
