Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Action
eu: Ekintza

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Update
eu: Eguneratu

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: Creation date
eu: Sortze data

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: About
eu: (r)i buruz

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Changed date
eu: Aldatutako data
