Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख
