Link checker (8.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Settings
nl: Instellingen

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Error
nl: Fout

en: Page
nl: Pagina

en: Never
nl: Nooit

en: Desc
nl: Aflopend

en: Method
nl: Methode

en: Last checked
nl: Laatst gecontroleerd

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Result
nl: Resultaat

en: Failed
nl: Mislukt

en: Base path
nl: Basispad

en: Apply
nl: Toepassen

en: Maintenance
nl: Onderhoud

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Broken links
nl: Dode koppelingen

en: Check settings
nl: Instellingen controleren

en: Status code
nl: Statuscode

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity id
nl: Entiteit-ID

en: Link to entity
nl: Link naar entiteit

en: Internal and external
nl: Intern en extern

en: Internal only (node/123)
nl: Alleen intern (node/123)

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Entity language
nl: Taal van entiteit

en: The label of the entity that is related to the file.
nl: Het label van de entiteit die gerelateerd is aan het bestand.

en: Make entity label a link to entity page.
nl: Maak van het entiteitlabel een link naar de entiteit.

en: Fail count
nl: Aantal mislukte pogingen

en: External only (https://example.com/foo/bar)
nl: Alleen extern (https://example.com/foo/bar)

en: Found here
nl: Hier gevonden

en: <b>Entity:</b> {{ linkcheckerlink_page_entity_label }}<br />
    <b>Field:</b> {{ entity_field }}<br />
    <b>Language:</b> {{ entity_langcode }}
nl: <b>Entiteit:</b> {{ linkcheckerlink_page_entity_label }}<br />
    <b>Veld:</b> {{ entity_field }}<br />
    <b>Taal:</b> {{ entity_langcode }}

en: Success (2xx)
nl: Geslaagd (2xx)

en: Redirect (3xx)
nl: Omleiding (3xx)

en: Client error (4xx)
nl: Clientfout (4xx)

en: Server error (5xx)
nl: Serverfout (5xx)
