Link checker (8.x-1.0-beta6) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Logging
id: Pengelogan

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Error
id: Kesalahan

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: Method
id: Metode

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Result
id: Hasil

en: Failed
id: Gagal

en: Base path
id: Jalur dasar

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Link ID
id: ID tautan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Check settings
id: Periksa pengaturan

en: Asc
id: Urutan turun
