Link checker (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Logging
sv: Loggning

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Error
sv: Fel

en: Page
sv: Sida

en: Never
sv: Aldrig

en: Desc
sv: Fallande

en: Method
sv: Metod

en: Last checked
sv: Senast kontrollerad

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Error handling
sv: Felhantering

en: Result
sv: Resultat

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Base path
sv: Grundsökväg

en: Apply
sv: Applicera

en: Broken links report
sv: Rapport över trasiga länkar

en: Offset
sv: Kompensera

en: Maintenance
sv: Underhåll

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Link ID
sv: Länk-ID

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: This module provides an aid to finding broken links on your site. It periodically checks contents of all public nodes, tries to find any html links and check for their validity. It reports broken links through the admin interface. For more information about status codes see <a href="@rfc">Status Code Definitions</a>.
sv: Denna modul hjälper till att hitta trasiga länkar (döda länkar) på din hemsida. Med jämna mellanrum kontrolleras innehållet i alla publika noder och eventuella HTML-länkar valideras. Genom det administrativa gränssnittet kan man läsa sammanställningen över trasiga länkar. Läs <a href="@rfc">Definitioner över statuskoder</a> för mer information om statuskoder.

en: Broken links
sv: Trasiga länkar

en: Shows a list of broken links in content.
sv: Visar en lista av trasiga länkar i innehåll.

en: Check settings
sv: Kontrollera inställningar

en: Status code
sv: Statuskod

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity id
sv: ID-nummer för objekt

en: Link to entity
sv: Länk för objekt

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Entity language
sv: Entitetsspråk

en: Make entity label a link to entity page.
sv: Gör etikettsobjekt till en länk till sidobjekt.
